AKÁR -70% KEDVEZMÉNY! KATTINTS AZ AKCIÓKÉRT!
INGYENES SZÁLLÍTÁS 50.000 FT FELETT!

Jótállás és garancia

Jótállás - Teendők és tudnivalók készülék meghibásodásakor


Amennyiben a megvásárolt elektronikai készülék (haj- és kontúrvágó gép, villanyborotva, stb.) garanciális hibával rendelkezik, úgy a gép javításának költsége a Vállalkozót terheli.

Garancia körén kívül eső hibák esetében a javítási és ehhez kapcsolódó szállítási költségek teljes mértékben a Megrendelőt illetik.

A garancia körén kívül eső hibákat a III. pont tartalmazza.


I.    Wahl és Moser készülékek esetében:

Amennyiben a garanciális meghibásodás az átvételtől számított 48 órán belül történik, akkor a panaszt írásban, a megállapított hiba/hibák pontos adataival és a vásárlást igazoló dokumentummal kell benyújtani az ugyfelszolgalat@galaxy-cosmetics.com e-mail címen.

A levélhez képi vagy videó anyag csatolását kérjük a pontosabb hibameghatározáshoz.

A hibás készüléket az 1074 Budapest, Alsó erdősor utca 3. fszt. 10. szám alá szükséges eljuttatni személyesen vagy postai úton. A szállítás során keletkező károkért felelősséget nem tudunk vállalni, így kérjük, hogy gondosan csomagold be a készüléket. A termék visszaküldéséért a vevő felelős, garanciális termékcsere/javítás esetében a terméket díjmentesen kiküldjük a vevő megadott címére. Egyéb, nem garanciális hiba javítása esetében a termék személyesen átvehető a 1074 Budapest, Alsó erdősor utca 3. fszt. 10. szám alatti irodánkban vagy postázási költség ellenében kiküldjük a vevő által megadott címre. A nem garanciális hibák javítására minden esetben egyedi árat adunk a meghibásodástól függően. 

Amennyiben a meghibásodás az átvételtől számított 48 órán túl történik, akkor a rendeléshez kapott jótállási jeggyel a Wahl Hungária szervízhez kell fordulni. Tovább tudnivalók a jótállási jegyen találhatóak.



II.    Gamma Piú, Monster Clippers, Andis, Kiepe és JRL készülékek esetén:

A garancia ideje a kapott jótállási jegyen található. Az általunk forgalmazott elektronikai készülékek esetében a garancia, professzionális felhasználás esetén 1 éves kellékszavatosságot jelent. Ez időn belül történt meghibásodás esetén a panaszt írásban, a megállapított hiba/hibák pontos adataival (JRL gépek esetén szériaszám megadásával) és a vásárlást igazoló dokumentummal kell benyújtani az ugyfelszolgalat@galaxy-cosmetics.com e-mail címen.

A levélhez képi vagy videó anyag csatolását kérjük a pontosabb hibameghatározáshoz.

Ha a hiba igazolásra kerül, úgy a készüléket az 1074 Budapest, Alsó erdősor utca 3. fszt. 10. szám alá szükséges eljuttatni személyesen vagy postai úton. A szállítás során keletkező károkért felelősséget nem tudunk vállalni, így kérjük, hogy gondosan csomagold be a készüléket.

A készülék a bevizsgálás után vagy a helyszínen kerül javításra, vagy szükség esetén továbbítjuk a szervízbe, esettől függően teljesen új gépet biztosítunk.

Ebben az esetben a garancia ideje továbbra is a vásárlás eredeti időpontja marad.

A termék visszaküldéséért a vevő felelős, garanciális termékcsere/javítás esetében a terméket díjmentesen kiküldjük a vevő megadott címére. Egyéb, nem garanciális hiba javítása esetében a termék személyesen átvehető a 1074 Budapest, Alsó erdősor utca 3. fszt. 10. szám alatti irodánkban vagy postázási költség ellenében kiküldjük a vevő által megadott címre. A nem garanciális hibák javítására minden esetben egyedi árat adunk a meghibásodástól függően.


A fent említett márkák esetében az alábbi jótállási szabályok érvényesek: 

1.    Általános szabályok

A jótállás a fogyasztó jogszabályból eredő jogait – így különösen, de nem kizárólagosan a kellék- és termékszavatossági, illetve kártérítési jogait – nem érinti.

A jótállási kötelezettségek teljesítése és az azzal kapcsolatos költségek a vállalkozást terhelik.

A jótállási határidő a fogyasztási cikk fogyasztó részére történő átadásának, vagy ha az üzembe helyezést a vállalkozás vagy annak megbízottja végzi, az üzembe helyezésnek a napjával kezdődik, ennek dátumát a fogyasztási cikk eladási bizonylata (számla) tartalmazza. Ha a fogyasztó a fogyasztási cikket az átadástól számított hat hónapon túl helyezteti üzembe, akkor a jótállási határidő kezdő időpontja a fogyasztási cikk átadásának napja.

A jótállási igény érvényesíthetőségének határideje a fogyasztási cikk fogyasztó részére történő átadásának a napjától kezdődik és a jótállás időtartamánál megadott ideig tart.

A fogyasztó a hiba felfedezése után késedelem nélkül köteles a hibát a vállalkozással közölni. A közlés késedelméből eredő kárért a fogyasztó a felelős.

Fogyasztói jogvita esetén a fogyasztó a megyei (fővárosi) kereskedelmi és iparkamarák által működtetett bármelyik békéltető testületnél eljárást kezdeményezhet.


2.    Jótállási jogok

A jótállás keretén belül a jótállási igénye alapján a fogyasztó kijavítást vagy kicserélést igényelhet, kivéve, ha a választott jótállási igény teljesítése lehetetlen, vagy ha az a vállalkozásnak - másik jótállási igény teljesítésével összehasonlítva - aránytalan többletköltséget eredményezne, figyelembe véve a szolgáltatás hibátlan állapotban képviselt értékét, a szerződésszegés súlyát és a jótállás teljesítésével a fogyasztónak okozott érdeksérelmet.


3.    Kijavítás, kicserélés szabályai

A kijavítást vagy kicserélést - a dolog tulajdonságaira és a jogosult által elvárható rendeltetésére figyelemmel – a kijavítási igény vállalkozás részére való közlésétől számított 30. napig a fogyasztó érdekeit kímélve kell elvégezni. Ha a fogyasztási cikk kijavításra a kijavítási igény vállalkozás részére való közlésétől számított 30. napig nem kerül sor, – a fogyasztó eltérő rendelkezése hiányában – a vállalkozás köteles a fogyasztási cikket a 30 napos határidő eredménytelen elteltét követő 8 napon belül kicserélni. Ha a fogyasztási cikk cseréjére nincs lehetőség, a vállalkozás köteles a jótállási jegyen, ennek hiányában a fogyasztó által bemutatott, a fogyasztási cikk ellenértékének megfizetését igazoló bizonylaton – az általános forgalmi adóról szóló törvény alapján kibocsátott számlán vagy nyugtán – feltüntetett vételárat a 30 napos kijavítási határidő eredménytelen elteltét követő 8 napon belül a fogyasztó részére visszatéríteni.

Amennyiben a fogyasztási cikk első alkalommal történő javítása során a vállalkozás részéről megállapítást nyer, hogy a fogyasztási cikk nem javítható, a fogyasztó eltérő rendelkezése hiányában a vállalkozás köteles a fogyasztási cikket 8 napon belül kicserélni. Ha a fogyasztási cikk cseréjére nincs lehetőség, a vállalkozás köteles a jótállási jegyen, ennek hiányában a fogyasztó által bemutatott, a fogyasztási cikk ellenértékének megfizetését igazoló bizonylaton – az általános forgalmi adóról szóló törvény alapján kibocsátott számlán vagy nyugtán – feltüntetett vételárat 8 napon belül a fogyasztó részére visszatéríteni. Amennyiben a jótállási időtartam alatt a fogyasztási cikk 3 alkalommal történő kijavítást követően ismét meghibásodik, – a fogyasztó eltérő rendelkezése hiányában – a vállalkozás köteles a fogyasztási cikket 8 napon belül kicserélni. Ha a fogyasztási cikk kicserélésére nincs lehetőség, a vállalkozás köteles a jótállási jegyen, ennek hiányában a fogyasztó által bemutatott, a fogyasztási cikk ellenértékének megfizetését igazoló bizonylaton – az általános forgalmi adóról szóló törvény alapján kibocsátott számlán vagy nyugtán – feltüntetett vételárat 8 napon belül a fogyasztó részére visszatéríteni.

Ha a fogyasztó a fogyasztási cikk meghibásodása miatt a vásárlástól (üzembe helyezéstől) számított 3 munkanapon belül érvényesít csereigényt, a vállalkozás nem hivatkozhat a Polgári Törvénykönyvről szóló 2013. évi V. törvény 6:159. § (2) bekezdés a) pontja értelmében aránytalan többletköltségre, hanem köteles a fogyasztási cikket kicserélni, feltéve, hogy a meghibásodás a rendeltetésszerű használatot akadályozza.


4.    Javítási és csere határidők 

A kijavítás ideje az adott hiba és a szükséges cserealkatrész hozzáférhetőségétől függ, amely változhat. A javítási időket minden esetben egyeztetjük.



III.    Kivételek:

Nem tartozik jótállás alá a hiba, ha annak oka a termék fogyasztó részére való átadását követően keletkezett, így például, ha a hibát

  • szakszerűtlen üzembe helyezés (kivéve, ha az üzembe helyezést a vállalkozás, vagy annak megbízottja végezte el, illetve, ha a szakszerűtlen üzembe helyezés a használati-kezelési útmutató hibájára vezethető vissza)
  • rendeltetésellenes használat (Rendeltetésellenes használat pl.: háztartási gép ipari termelőtevékenységre történő használata). Nem vonatkozik a jótállás törött, repedt alkatrészekre és tartozékokra, valamint a kopó/elhasználódó alkatrészekre, melyek a termék normál használatából származnak (késkészlet, hajtáselemek, akkucellák)
  • a használati-kezelési útmutatóban foglaltak figyelmen kívül hagyása,
  • szakszerűtlen kezelés, helytelen tárolás, helytelen kezelés, rongálás,
  • elemi kár, természeti csapás okozta.